Medžiagos, atliekančios filtrų prieš UV spinduliavimą vaidmenį, pagal veikimo principą skirstome į dvi pagrindines grupes:

Cheminiai filtrai – jie įsiskverbia tik į viršutinį odos sluoksnį. Tai cheminiai junginiai, kurie sugeria saulės spindulių energiją, kas iššaukia laikinus pakitimus jų cheminėje struktūroje. Šie filtrai pavojingą UV spinduliavimo energiją paverčia nepavojinga šilumine energija. Grįžtant prie natūralios, išeities padėties, cheminiai junginiai išlaisvina šilumos energiją.

Jei kosmetikos priemonėje yra apsauga nuo UV su cheminiai filtrais rasite kelis ar vieną iš šių medžiagų:  Avobenzone (UVA), Homosalate (UVB), Octinoxate (UVB), Octisalate (UVB),  Octocrylene (UVB) Oxybenzone (UVB).

Mineraliniai filtrai (fizikiniai) – jų dalelės yra tokios didelės, kad negali įsiskverbti į epidermio vidų, užsilaiko tik ant odos paviršiaus, kur sudaro sluoksnį – barjerą nuo UV spindulių. Veikia UV spindulių atspindėjimo arba išsklaidymo principu. Jie vadinami fizikiniai, kadangi jų veikimas nesusijęs su cheminėmis reakcijomis, o tik su fizikiniu šviesos atspindžiu. Neretai yra sakoma, kad tai yra necheminiai, natūralūs filtrai. Tai ne visai tikslu. Mineraliniai filtrai priklauso neorganinių junginių grupei, skirtingai negu cheminiai filtrai, kurie priskiriami prie organinių junginių. Tačiau abiejų filtrų rūšys yra cheminiai junginiai.  

Jei kosmetikos priemonėje yra apsauga nuo UV su mineraliniais filtrais rasite vieną ar abi šias medžiagas:  Titanium Dioxode (UVA, UVB), Zinc Oxide (UVA, UVB).