SPF - tai apsaugos nuo saulės faktorius (angl. Sun Protection Factor), šiuo parametru produktus nuo saulės imta žymėti dar 1978. Jis parodo, kiek efektyviai priemonė saugo nuo UVB spindulių.

Apsaugos nuo saulės faktorius SPF - tai skaičiais išreikštas saulės filtras, kuris pratęsia būvimo saulėje laiką, nufiltruodamas dalį mus pasiekiančių UVB spindulių . Natūralu, kad kuo mažiau UVB spindulių pasiekia mūsų odą, tuo lėčiau mes įdegame.

Kiekvieno žmogaus oda, priklausomai nuo jos tipo, įdega per skirtingą laiko tarpą, pvz. šviesiaodžiai, būdami saulėje ir nenaudodami jokių apsauginių priemonių, parausta vidutiniškai per 10 minučių. Pasitepus priemone, kurios SPF15, to paties baltaodžio oda parausta ne per 10, o per 10x15 minučių, t.y. per 15 kartų ilgesnį laiko tarpą - 150 minučių. Mažiau jautrios odos savininkas, kurio oda parausta (įdega) per ilgesnį laiko tarpą nei 10 minučių, naudodamas tą pačią priemonę, turinčią SPF15, bus saugus saulėje dar ilgesnį laiko tarpą.

Reiktų atsiminti, kad nei vienas SPF nesulaiko 100% UVB spindulių. Galima palyginti skirtingų SPF pralaidumą UVB spinduliams:

SPF pralaidumas UVB spinduliams

UVB spindulių sulaikymas % 

SPF 2

iki 50%

SPF 10

90%

SPF 15

93%

SPF 20

95%

SPF 30

96.7%

SPF 60

98.3%

 

Apie ką svajoja kiekvienas besimėgaujantis saulės voniomis? Apie tolygų įdegį, žinoma. Tačiau vis dar yra tokių, kurie klaidingai mano, kad apsauginis kremas nuo saulės užkerta kelią pasiekti norimą rezultatą. Apsauginiame kreme esantis SPF (angl. Sun Protection Factor) filtras, priešingai, užtikrina, kad vasarą įrudusi oda tokia išliks kone visus metus.

Įdegis, naudojant SPF, išlieka ilgiau

Pasak specialistų, nenaudojant apsauginio kremo nuo saulės, oda gauna didelį kiekį pavojingų UV spindulių ir greitai nudega. Ji gali parausti, perštėti, atsirasti pūslės. Toks įdegis yra netolygus, negražus ir greitai „nusilupa“.

Remiantis Britų dermatologų asociacijos išvadomis, naudojant apsauginį kremą net su SPF 15 ar SPF 30 filtru, galima įdegti. SPF ne tik užtikrina tolygų ir ilgalaikį įdegį, bet ir apsaugo odą nuo nudegimų, senėjimo procesų ir galimų onkologinių odos ligų. Apsauginiai kremai su SPF filtru sumažina pavojingų ultravioletinių (UV) spindulių prasiskverbimą į odą ir leidžia jai įdegti be „streso“, be ryškaus paraudimo ir perštėjimo. Svarbiausia – saugiai.