Odos priežiūra po deginimosi saulėje

Po deginimosi saulėje odai reikia ypatingos priežiūros, nes saulės spinduliai gali ją pažeisti ir išsausinti. Štai keli patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti odą po deginimosi:

  1. Atvėsinkite odą. Po deginimosi nusiprauskite vėsiu (ne šaltu!) dušu arba vėsioje vonioje. Galite naudoti šaltą kompresą, apvyniotą rankšluosčiu, ir uždėti ant nudegusios odos vietų.
  2. Sudrėkinkite odą. Naudokite drėkinantį kremą, gelį ar losjoną, kuriame yra alavijo, pantenolio ar kitų raminančių ingredientų. Mes rekomenduojame rinktis kūno priežiūros priemone, nes jose gausu anksčiau minėtų veikliųjų medžiagų.

Tepkite kremą gausiai ant visų kūno vietų, kurios buvo veikiamos saulės. Kartokite drėkinimą keletą kartų per dieną, ypač po maudynių ar prakaitavimo.

  1. Nuraminti odą. Jei oda paraudusi ar peršti, galite naudoti raminamąjį kremą ar gelį, kuriame yra mentolio, šaltmėtės ar alijošiaus. Venkite produktų, kuriuose yra alkoholio ar kvapiklių, nes jie gali dirginti odą.
  2. Gerti daug vandens. Saulė gali dehidratuoti odą, todėl svarbu gerti daug vandens, kad ją atgaivintumėte.

Rekomenduojama išgerti 8 stiklines vandens per dieną, o po deginimosi – dar daugiau.

  1. Venkite saulės. Po deginimosi venkite saulės, kol oda visiškai neatsigaus. Jei neišvengiamai turite išeiti į lauką, naudokite apsaugos nuo saulės kremą, kurio SPF ne mažesnis kaip 30.
  2. Stebėkite odą. Jei pastebite odos paraudimą, patinimą, pūsles ar kitus neįprastus požymius, kreipkitės į gydytoją.

 

 

Papildomi patarimai:

Po deginimosi nenaudokite šveitiklių ar kitų abrazyvinių produktų, nes jie gali sudirginti odą.

Naudokite švelnų muilą ir prausiklį.

Venkite karštų dušų ir vonių.

Dėvėkite laisvus, medvilninius drabužius, kurie leis odai kvėpuoti.

Valgykite daug vaisių ir daržovių, kuriuose gausu antioksidantų, kurie padeda apsaugoti odą nuo pažeidimų.

 

Meniu
Į viršų